- Fuar - Stand

Üretici ve tüketicilerin buluştuğu ekonomik, sosyal, ve politik faaliyetlerin birleştiği fuarlar firmaların hedef kitlesini genişletmek, yeni yatırımlarını ve ürünlerini daha geniş kitlelere duyurabilmek, tüketicilerden geri bildirim alabilmek  için önemli bir kilit noktadır. bu nedenle fuar standları firma prestijine önem katacak iyi analiz edilmiş markaya uygun iyi bir tasarım ile firmayı farklılıkla öne çıkartacaktır.

Ahşap Fuar Stand: Sunta, suntalam, lake, kereste, ağaç, ahşap stand, ahşap modüler, demir, alçıpan gibi çeşitli malzemeler kullanılarak firmalara ahşap tasarlanan ve üretilen standlardır.

Modüler Fuar Standları: Alüminyum, mdflam, suntalamlardan oluşturulmuş ahşap yapı özel fuar standlarının avantajlarını daha düşük bir maliyetle yakalamak isteyen katılımcılar için çekici bir alternatiftir. Tabi ki stand işlev ve görselliğine göre farklı malzemelerde ilave edlebilir. Parçalarının sökülüp takılarak bir araya getirildiği ve tekrar tekrar kullanılabilen standlardır.

Maksima Standlar:  Bu sistemde kullanılan alüminyum profiller diğer sistemlerde kullanılan alüminyum profillere göre çok daha şık ve pahalıdır. Bu sistemin en büyük avantajı suntalam ve alüminyumun yanı sıra cam, tül, pleksi, sisteme uyumlu özel ahşap modüllerinde kullanılabiliyor olmasıdır.

Teşhir Standı:  Firmaların belirli satış noktalarında (Market Standları, Parfümeri Standları, Eczane Standları vb. gibi) ilgili ürünlerinin sergilenmesi amacıyla; plastik (vakum termoform, pleksi ve enjeksiyon), metal (sac, profil boru, tel), ahşap (mdf, suntalam) ve benzeri malzemeler yardımıyla üretilmiş raf, askı, sepet gibi aksamları bulunan, yapısı itibari ile ayaklı, masa üstü ya da askı yapıda olabilen satış ve pazarlama mobilyalarına verilen genel addır

Tasarım ve kullanım alanları açısından çeşitli gruplara ayrılmıştır;

Yapısına göre teşhir standları; ayaklı teşhir standları (boy standı), tezgah üstü teşhir standları (masa üstü stand), askı stand (asalak standlar) ve tadım standı (tattırma standları)'dır.

 Malzemesine Göre Ürün Teşhir Standları

Teşhir Standı imalatı amacıyla kullanılan başlıca Metal hammaddeler; Sac, Profil Boru ve Tel'dir.Plastik hammaddeler; PS, PVC ve Pleksi'dir.Ahşap hammaddeler; MDF ve Suntalam'dır.